Nadchodzi zupełnie bezpieczna inwazja!

To już ten czas! Już za chwileczkę, już za momencik będziemy świadkami niezwykłego wydarzenia. Gwoli ścisłości wydarzenie to powtarza się co roku, ale co roku robi nie mniejsze wrażenie. Przyszedł czas na Perseidy! Na 12. sierpnia przypada maksimum aktywności tego roju meteorów, zwanego inaczej Łzami Świętego Wawrzyńca. Co prawda ślozy leją się już od początku sierpnia, ale prawdziwa inwazja łez czeka nas już jutro. Możemy spodziewać się nawet 100 "spadających gwiazd" w ciągu godziny. Czyli prawie dwie na minutę!Moi drodzy, a zatem w godzinach 19.30-22.00 (opuszczamy Wiadomości i wszystkie filmy, jakie telewizornia puszcza po raz piętnasty w ramach tak zwanej misji, którą to opłacamy abonamentem) wystawiamy leżaczek przed dom, blok czy inną chałupę, szykujemy sobie dwa napoje (i spokój) i czekamy. Ważne tylko, żeby zainstasować się z dala od silnych źródeł światła, bo pod latarnią wbrew przysłowiu wcale nie jest najciemniej.
No, i jak mogłabym nie zacytować: oprócz błękitnego nieba nic mi dzisiaj nie potrzeba...
Dzisiaj nad Wrocławiem gruby kożuch chmur. Co będzie jutro?7 komentarze :

 1. Hm, wszystko fajnie, tylko te "ślozy" nie dają mi spokoju. Cóż to u licha jest??? ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Łzy po prostu. Tak mi sie archaicznie napisało :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ehm... "koŻuch" ;)
  staro

  OdpowiedzUsuń
 4. O, pardon. Już poprawiłam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale ad rem: u nas na współrzędnych 49.655933,18.59906 też leje... Mam nadzieję na poprawę pogody, bo w tym roku chcieliśmy oglądać Perseidy z dziećmi... ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mini "Reklama" na stronie www.newsy.dbv.pl (zajmujemy się meteorologią,astrologią,sejsmologią itd) Możecie sledzic zachmurzenie, róweniz informacje na biezaco (gdzie ulewa, gdzie wichura) Zapraszam ! Fanatków Nieba i Żywiołow tego Świata :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Astrologią? To żart czy anty-reklama???

  OdpowiedzUsuń