Kampania wyborcza na Naszej Klasie

Wybaczcie, że dzisiaj zupełnie nie kosmicznie (chociaż... czy na to, co nas otacza, nie mówimy przypadkiem "ale kosmos"?), ale nie mogłam sobie darować pewnej zabawnej analizy. Ot, wybory prezydenckie za pasem. Co na to Nasza Klasa?

Wszelkie sondaże przedwyborcze tak pracowicie przygotowywane przez OBOP lub inne ośrodki badania opinii społecznej mogą być funta kłaków warte. Wystarczy zobaczyć, jak sympatia dla poszczególnych kandydatów kształtuje się wśród użytkowników Naszej Klasy. A wówczas wszelkie podawane do publicznej wiadomości wyniki możemy sobie wsadzić w... segregator. I do szafki.

Andrzej Olechowski, kandydat cykliczny i co wybory właściwie nie wiadomo czyj. Do SD nie przyznaje się sam, a PO przyznać się do niego nie może z racji wiszącej nad nią jak miecz Damoklesa kandydatury Donalda Tuska. Andrzej Olechowski posiada trzy konta na Naszej Klasie. Najpopularniejsze zgromadziło 1199 znajomych, ale obiecująco wygląda konto z dopiskiem FAN (280 znajomych), wygląda więc na to, że fani nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Jako wisienka na torcie konto z liczbą 235 sympatyków. Łącznie zatem wieczny przegrany zgromadził 1714 głosów, yyyy... znajomych znaczy się. Dużo? To zobaczmy dalej.

Jerzy Szmajdziński posiada dwa konta fikcyjne. Jedno istnieje od niedawna (w opisie znajduje się niepozostawiająca wątpliwości informacja „kandydat SLD na prezydenta”), a już zdążyło zgromadzić 3721 znajomych. Co za przyrost! Jeśli tak dalej pójdzie, kandydat lewicy może jeszcze wszystkich zaskoczyć. Drugie konto z liczbą 7 zainteresowanych należałoby chyba uznać za wypadek przy pracy. Warto jednak zwrócić uwagę na fora, jakich Jerzy Szmajdziński jest uczestnikiem. Forum Lewicy nie dziwi, Forum Donald Tusk mój premier DOPISZ SIĘ (cała Polska) sugeruje poszanowanie dla władzy. Jednak o ile Forum Prawo i Sprawiedliwość zdaje się wskazywać, że kandydat SLD ma ambicję przekonać do siebie zwolenników drugiej strony sceny politycznej, o tyle Forum Radio Maryja brzmi już naprawdę groźnie. Co u kandydata słychać na Śledziku? Nie wyłączył go oczywiście i aktywnie z niego korzysta. Na Nowy Rok otrzymujemy życzenia „spełnienia marzeń w Nowym Roku. Szczególnie spadku bezrobocia.” Bingo. Bukmacherzy z powodzeniem mogą obstawiać Jerzego Szmajdzińskiego jako czarnego konia tegorocznej rozgrywki wyborczej.

Tomasz Nałęcz konta na Naszej Klasie nie posiada. I to chyba wszystko w tym temacie.

Lech Kaczyński ilością znajomych zawstydza turbodymomena i zadaje kłam wszelkim kasandrycznym prognozom o niemożliwości reelekcji. Konto z dopiskiem „fani” - 4135 znajomych. Zastanawia co prawda wiek założyciela – 13 lat, ale cóż. Jeśli przyjąć to za kiełkującą świadomość polityczną wśród młodzieży, to tylko się cieszyć. Drugie konto Lech Kaczyński (Popieram(y) zgromadziło 4745 sympatyków. Jeśli dodać kilka pomniejszych – 50, 292, 83, 41, 54, 29 , 69 oraz 198 z konta Lech Kaczyński – Wielkie Odliczanie Trwa!!!, uzyskujemy imponującą ilość 9696 . Można wręcz pokusić się o akcję „pomóż Prezydentowi dobić do 10000”. Usp, wygląda jednak na to, że musimy pomniejszyć osiągnięcia o 268 głosów za sprawą profilu Lech Kaczyński – Ja go nie wybrałem! Hmm, czy profil został założony przez słuchaczy radia Tok FM?

Wszystko wskazuje na to, że w jednym sondaże mają rację. Czeka nas pojedynek gigantów. Donald Tusk na Naszej Klasie króluje. Króluje dosłownie, ponieważ od jednej z użytkowniczek portalu doczekał się prezentu w postaci korony. Cóż, skoro korona jest, czas na koronację. Koronacja jest wielce prawdopodobna, ponieważ konto Donald Tusk (Prezydent 2010) zgromadziło 6185 znajomych. Z forami obecny premier nie zaszalał i jego preferencje polityczne nie odbiegają od publicznie deklarowanych: Forum Platforma Obywatelska oraz Donald Tusk mój Premier – dopisz się (cała Polska). W ślad za kontem prezydenckim podąża konto platformiane – 1614 znajomych. Założyciel aktywnie wykorzystuje Śledzika jako narzędzie propagandy politycznej. Możemy więc wyczytać, że
"zachowanie Pana Premiera Tuska to dowód na to, że dba on o najwyższe standardy moralne polityków. Ukarał Pana Chlebowskiego za zachowanie nie na poziomie, mimo, że nie nosi ono znamion przestępstwa.”
Szczęka, pardon, cenka opada.
Konto Donald Tusk (sympatycy) z liczbą 233 znajomych jest jak wisienka na torcie. Ach, pominąć nie można konta Donald Franciszek Tusk z liczbą 938 znajomych oraz konta umiejscowionego w... Honolulu z liczbą 388 znajomych. Premier jest odbierany przez społeczeństwo jako osoba ciepła i sympatyczna, dlatego nie dziwi, że konto Donald Tusk (Do Irlandii!) ma okrągłe zero znajomych. Razem – 9358.

Zadecydują jak zwykle niuanse. Lech Kaczyński z pewnością nie może jeszcze odtrąbić sukcesu i musi zwracać szczególną uwagę na wypowiedzi publiczne, tak by uniknąć ewentualnych wpadek. Mogłyby one zaowocować powstaniem kolejnego konta fikcyjnego o nazwie, dajmy na to, Lech Kaczyński (przenieś głos na Donalda!).

1 komentarze :

  1. Komorowski nic sobą nie prezentuje .... , to stracony głos.
    O sukcesach wspominać nie będę bo ich nie ma.

    OdpowiedzUsuń